PoMOLowana historia, czyli dzieje Polski na wesoło – zapraszamy!

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Na jedno upalne popołudnie Wypożyczalnia dla dzieci Biblioteki Głównej zamieni się w zakurzony, zasypany starymi księgami i dokumentami gabinet dworskiego kronikarza (w tej roli wystąpi aktor Teatru Zagłębia – Przemysław Kania). Z pucharem mrożonej ziołowej herbatki w ręku, dzieci wysłuchają przezabawnych opowiadań i anegdot dotyczących zwariowanej historii naszego kraju. Humorystyczne teksty odczytywane przez kronikarza zostaną zaczerpnięte z książki Kazimierza Szymeczko „PoMOLowana historia. Opowieści Moli Książkowych”. Najodważniejsi uczestnicy spotkania zostaną poproszeni przez kronikarza o samodzielne odczytanie wybranej historyjki.
Impreza zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu w ramach akcji letniej „Tam i z powrotem, czyli literacki wehikuł przygód” odbędzie się 24 sierpnia 2016 o godz. 15.30 w Wypożyczalni dla dzieci Biblioteki Głównej przy ul. Zegadłowicza 2.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga zapisów, jednakże nasza placówka ma określone warunki metrażowe, w związku z czym liczba miejsc jest ograniczona, a Organizator zastrzega sobie prawo do zamknięcia imprezy w przypadku zbyt dużej frekwencji.
Spotkanie stanowi część projektu MBP „Tam i z powrotem, czyli literacki wehikuł przygód", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa".