"Pulp Fiction" wraca do kina

Film
Konferencja/ kongres/ debata
18.12.2014 / 18:30
Wstęp - wolny
ul. Św. Jana 24
Katowice
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Legendarny film Quentina Tarantino powróci na wielki ekran kinoteatru Rialto w czwartek 18 grudnia. Świętujemy polsko-amerykańskie „25 lat razem”.

Konsulat Generalny USA w Krakowie oraz Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów zapraszają na projekcję nominowanej do nagrody Oscara w siedmiu kategoriach i obsypanej deszczem innych nagród czarnej komedii Quentina Tarantino.

Kto już film widział, warto sobie przypomnieć, a kto jeszcze nie zna, poznać obowiązkowo powinien.
Jest jeszcze jeden powód tej prezentacji. Film jest dobrym przykładem polsko-amerykańskiej współpracy. Quentin Tarantino na planie „Pulp Fiction” współpracował z polskim operatorem Andrzejem Sekułą.

Dlatego film doskonale wpisuje się w program Konsulatu Generalnego USA w Krakowie „25 lat razem”, pokazujący efekty współpracy obu krajów przez ćwierćwiecze polskiej demokracji , od 1989 roku. Ten multimedialny cykl wydarzeń zainaugurowany został 4 czerwca podczas wizyty w Polsce Prezydenta USA Baracka Obamy.

Jaki jest cel programu „25 lat razem”? – Chcemy podkreślić wagę niezwykle udanej transformacji ustrojowej w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Brian George, Konsul ds. prasy i kultury. Stany Zjednoczone przez ćwierć wieku aktywnie te przemiany wspierały, a Polska stawała się coraz bliższym sojusznikiem i partnerem w wielu dziedzinach.

Projekcję poprzedzi wprowadzenie Michała Oleszczyka, dyrektora Festiwalu Filmowego w Gdyni.

W programie:
18.30 – Powitanie przez Konsul Generalną USA Ellen Germain, krótka prezentacja programu „25 lat razem” i toast;
18.45 – Wprowadzenie do pokazu „Pulp Fiction” - Michał Oleszczyk, dyrektor Festiwalu Filmowego w Gdyni;
19.00 – Projekcja filmu.