Queen – Hungarian Rhapsody: Live In Budapest 1986

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Koncert zespołu Queen w Budapeszcie w 1986 roku ponownie utrwalony w wysokiej rozdzielczości i wspaniałej jakości dźwięku przestrzennego 5.1 specjalnie na potrzeby cyfrowego pokazu kinowego. Nową wersję otwiera specjalny 25-minutowy dokument opowiadający losy zespołu – od momentu ich historycznego występu na koncercie Live Aid 13 lipca 1985 r. poprzez cały rok poprzedzający koncert w Budapeszcie.

Trasa "1986 Magic Tour" była, jak się okazało, ostatnim tournee zespołu, a także ostatnia okazja do obejrzenia na żywo Frediego Mercury'ego. Po raz pierwszy zespół mógł włączyć do programu trasy koncert w Budapeszcie. Zachodnie gwiazdy muzyki rockowej rzadko występowały za "żelazna kurtyną" zaś absolutną nowością był występ na stadionie.

Line-up koncertu oglądanego przez 80.000 ekstatycznie reagujących fanów, zawierał takie hity jak "Bohemian Rhapsody", "Radio Gaga", "I Want To Break Free", "Under Pressure" i "We Are The Champions". Powstały film z koncertu został cyfrowo zremasterowany na użytek kinowy. Rozpoczyna go wstęp ukazujący wydarzenia poprzedzające koncert w Budapeszcie Użyto w nim materiałów archiwalnych z prób, wywiadów z zespołem i ujęć nakręconych podczas trasy Magic Tour – część materiałów nigdy wcześniej nie była publikowana.

Bilety: 25 zł