Śląska Scena Muzyczna

Muzyka
Performance
Interdyscyplinarne
11.07.2015 / 18:00
11.07.2015 / 19:30
11.07.2015 / 21:00
Wstęp - wolny
ul.
Katowice
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

To kolejny prezent od miasta dla jego mieszkańców z okazji 150-lecia Katowic. Trzy koncerty w sobotę 11 lipca odbędą się pod hasłem Śląska Scena Muzyczna.

W końcu Dżem, Myslovitz i Kat&Roman Kostrzewski to rockowe produkty eksportowe Górnego Śląska, z których jesteśmy dumni. W Parku Leśnym posłuchamy ich w piknikowej, wakacyjnej atmosferze.

Jako pierwszy, o godz. 18, wystąpi Kat&Roman Kostrzewski. Wtedy zabrzmi najcięższa muzyka tego wieczoru, bo zespół wokalisty Romana Kostrzewskiego to legenda trash metalu.

Status legendy ma też niewątpliwie Dżem. Rozsławiony przez charyzmę i talent Ryśka Riedla, także po śmierci wokalisty doskonale sobie poradził, grając swoje największe przeboje i tworząc nowe. „Sen o Viktorii”, „List do M.” czy „Do kołyski” to tylko niektóre z przebojów, które na zawsze weszły do historii polskiej muzyki. Każdy koncert Dżemu przyciąga tysiące fanów.

Zmianę lidera przeszedł także Myslovitz. Albumem „1.577” artyści udowodnili, że legenda gitarowego grania z Mysłowic jest wciąż żywa. Pokazali też, że wciąż mają apetyt na przeboje, takie jak „Prędzej później dalej”.

Uwaga! Specjalna linia autobusowa Park Leśny będzie kursować wieczorem 11 lipca z Dworca Autobusowego do Parku Leśnego i z powrotem.