Spotkanie autorskie z Joanną Bator

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Już w czwartek 5 marca 2015 o godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Zegadłowicza 2, na spotkanie autorskie z Joanną Bator – pisarką, publicystką, felietonistką, laureatką Literackiej Nagrody Nike 2013. Rozmowę z Autorką „Ciemno, prawie noc” poprowadzi Marta Fox. Podczas spotkania - promującego najnowszą książkę Joanny Bator „Wyspa Łza” - uczestnicy będą mieli możliwość zakupu publikacji w promocyjnej cenie.

Joanna Bator (ur.1968) – felietonistka, pisarka, podróżniczka i publicystka. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorat poświęciła problematyce teorii feministycznych, ujętych w kontekście relacji z psychoanalizą i postmodernizmem. Otrzymała stypendia programu Tempus, Fundacji Kościuszkowskiej i rządu japońskiego, dzięki którym pracowała na Uniwersytetach w Londynie, Nowym Jorku oraz Tokio.
Interesuje się tematyką z kręgu antropologii kultury, gender studies oraz kulturą japońską. Jest laureatką wielu nagród, m.in. Nagrody Literackiej Nike 2013 („Ciemno, prawie noc”) i Nagrody Wydawców („Japoński wachlarz”).

Autorka m.in.:

Kobieta /2002/
Japoński Wachlarz /2004/
Piaskowa Góra /2009 /
Chmurdalia /2010/
Japoński wachlarz. Powroty /2011/
Ciemno, prawie noc /2012/
Rekin z parku Yoyogi /2014/
Wyspa Łza /2015/