Spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

13 lipca 2015 (poniedziałek) o godz. 11.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie w ramach akcji letniej „Literackie lato grozy na wesoło”. Gościem „Bibliosfery” - Filii nr 7, Dańdówka przy ul. Kalinowej będzie dziennikarka, teatrolog i pisarka – Kalina Jerzykowska. Wstęp wolny.

Kalina Jerzykowska - dziennikarka, polonistka, teatrolog i pisarka. W swej artystycznej działalności sięga po wiele form, co czyni jej twórczość niezwykle bogatą i zróżnicowaną. Jest autorką powieści, wierszy, piosenek, felietonów, recenzji, a także scenariuszy teatralnych i estradowych. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Współtworzyła kabaret lalkowy dla dorosłych „Myślęta” oraz rewię iluzjonistyczną „Arsene Lupin”. Pod koniec lat 80. pełniła funkcję dyrektora artystycznego w Estradzie Łódzkiej. W 1991 roku rozpoczęła pracę w „Gazecie wyborczej” na stanowisku sekretarza redakcji. Została odznaczona tytułem Kawalera Orderu Uśmiechu.

Autorka m.in.:
Wiersze trochę zakręcone /2008/
Teatrałki czyli teatralne kawałki na rożne szkolne okazje /2008/
W moim ogrodzie mieszka czarodziej /2008/
Daj się lubić! Piosenki Kaliny Jerzykowskiej /2010/
Ciocia Rose i złote żołędzie /2012/
Buba córka Belzebuba /2013/
Widma z ulicy Wydmowej. Upiorne przygody Koszmariusza i Horroraty /2013/
Pasażer nie z tej ziemi /2014/
Kantor wymiany liter /2015/

Spotkania w Letniej Akademii Literatury stanowią część projektu MBP „Literackie lato grozy na wesoło”, dofinansowanego ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa”.