Spotkanie autorskie z Karolem Bajorowiczem

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza 3 czerwca 2016 (piątek) o godz. 18.00 do Filii nr 20 przy ul. Piłsudskiego 19, na spotkanie autorskie z poetą – Karolem Bajorowiczem. Spotkanie jest częścią programu 12. Sosnowieckich Dni Literatury. Wstęp wolny.

Karol Bajorowicz jest absolwentem filozofii (Uniwersytet Śląski w Katowicach); publikował w czasopismach literackich i społeczno-kulturalnych ("Śląsk", "Pogranicza", "Topos", "Tygiel Kultury", "Zeszyty Poetyckie" i inne).
Jest laureatem m.in. I nagrody w VIII Ogólnopolskim Konkursie „Złoty Środek Poezji" na najlepszy debiut książkowy 2011 roku, II nagrody w VII Ogólnopolskim Konkursie na prozę poetycką im. Witolda Sułkowskiego, III nagrody na VII Festiwalu Twórczości Studenckiej FETUS 2003 oraz finalistą Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2012 za tomik poezji „alteracje albo metabasis".
W 2012 roku został wyróżniony Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, a w 2013 roku otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Sosnowca.

Autor m.in.:
• "alteracje albo metabasis" /2011/
• "klepsydra i proliferacja" /2012/

Spotkanie stanowi część projektu MBP „12. Sosnowieckie Dni Literatury", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.