Spotkanie w Klubie Myśli Ekologicznej – Andrzej Guła

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Spotkanie w Klubie Myśli Ekologicznej – Andrzej Guła

Gościem KME będzie Andrzej Guła – prezes Krakowskiego Alarmu Smogowego, ekonomista środowiska, prezes Instytutu Ekonomii Środowiska.
Temat: Kiedy poradzimy sobie ze smogiem?
Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Specjaliści od ochrony środowiska ostrzegają, że tak źle nie było już od wielu lat. W ostatnich miesiącach stężenie szkodliwych substancji w powietrzu zostało przekroczone w niektórych miastach nawet o kilkaset procent. Co roku z powodu wdychania niebezpiecznych substancji unoszących się w powietrzu umierają tysiące z nas. Krakowski Alarm Smogowy to ruch społeczny, który powstał w odpowiedzi na dramatyczną jakość powietrza w Krakowie. Działacze postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i rozpocząć akcje budowania świadomości wśród mieszkańców. O sukcesach i porażkach KAS, kilkuletnich doświadczeniach w walce ze smogiem w Krakowie i kraju opowie Andrzej Guła. W jednym z wywiadów podkreślał: „Moglibyśmy systematycznie poprawiać jakość powietrza już wiele lat temu, gdybyśmy mieli normy dotyczące kotłów i spalanego w nich paliwa. Pod tym względem jesteśmy w epoce kamienia łupanego”.

Andrzej Guła – ekspert ds. efektywności energetycznej i ochrony powietrza, ekonomista środowiska. Współzałożyciel Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz inicjatywy Polski Alarm Smogowy. Współpracownik Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Prezes Instytutu Ekonomii Środowiska.

wstęp wolny