Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

TEDxRawaRiverSalon #12: Media w kulturze, kultura w mediach

Wystąpią:
Make Life Harder
Tomasz Drozdek
Rafał Żak

Make Life Harder
Duet zawodowych hejterów z nad morza. Maciej i Lucjan zaczęli od parodii
bloga Kasi Tusk. Niedawno ukazała się ich pierwsza książka.Zajmują się…no
właśnie. Czym dokładnie się zajmują opowiedzą podczas spotkania.Jedno jest
pewne: przy nich nikt nie może czuć się bezpiecznie. Drwią z wszystkich i
wszystkiego.

Tomasz Drozdek
T.ETNO (Tomasz Drozdek) – muzyk, kompozytor, aranżer; perkusista, perkusjonalista, multi-instrumentalista etniczny, kolekcjoner rzadkich instrumentów z różnych stron świata.
W swoim solowym projekcie muzycznym łączy brzmienia nietypowych instrumentów etnicznych z brzmieniami elektronicznymi i techniką loopingu.
W 2015 wydał dwie solowe płyty: DVD „Dźwięki (z) krypty” (multi-instrumentalny solo-act) oraz „(u)Twory” (album studyjny). Na obydwu wydawnictwach sam wykonał wszystkie partie instrumentalne, grając na kilkudziesięciu różnych instrumentach.
Jego kompozycje pojawiają się także w radiowych słuchowiskach reżyserowanych przez Barbarę Marcinik w Radiowej Trójce.
Członek poszerzonego składu MUMIO oraz perkusista w zespole Makabunda, grającym współczesne aranżacja polskich szlagierów okresu przedwojennego. Występuje również w etno-folkowym zespole Kalokagathos.
Prowadzi pokazy instrumentów etnicznych, autorskie warsztaty muzyczne oraz warsztaty produkcji instrumentów recyklingowych.

Rafał Żak
Rafał Żak żyje z rozwoju i jak twierdzi, jeśli kiedykolwiek rozwój przestanie być dla ludzi i organizacji wartością, będzie zmuszony zmienić swój pomysł na życie. W tym kontekście temat wystąpienia „Mitologia rozwoju” i rozważania na temat granic rozwijania się nabierają dodatkowego smaczku.
Rafał wspiera innych w dążeniu do rozwoju, wcielając się w role trenera, mówcy, coacha i autora tekstów. Sala szkoleniowa, scena czy gabinet coachingowy to jego naturalne środowisko. Lubi pracę z grupami wysokiego potencjału, czyli osobami, które swoimi codziennymi działaniami przyczyniają się do rozwoju całych organizacji. Zalicza do tej grupy menedżerów, koordynatorów, szefów zespołów projektowych oraz trenerów wewnętrznych. Rafał ukończył podstawówkę, szkołę muzyczną w klasie akordeonu, Technikum Elektroniczne, studia na MISHu Uniwersytetu Śląskiego, szkołę trenerów, studia MBA, drugą szkołę trenerów, szkołę coachów i kilka pomniejszych szkoleń i kursów. Przyznaje, że dokonania te miały większy lub mniejszy sens, jednak z wszystkich w jakimś stopniu czerpie do dzisiaj.


Czym jest TED?

TED to konferencje organizowane od 28 lat na całym świecie, na których występowali tacy mówcy, jak Bill Clinton, Bill Gates, Steve Jobs, Jane Goodall, Frank Gehry, Paul Simon, Sir Richard Branson, Philippe Starck, Bono czy Larry Page i Sergiej Brin (założyciele Google).

TED to również organizacja non-profit, której celem jest rozpowszechnianie wartościowych idei i inspirowanie rozmów związanych z nimi. Pierwsza konferencja TED odbyła się w 1984 r. w Kalifornii. Dziś spotkania te gromadzą czołowych myślicieli i działaczy, których krótkie, trwające maksymalnie osiemnaście minut wystąpienia inspirują miliony osób na całym świecie. Większość treści jest publikowana i udostępniana bezpłatnie na stronie internetowej TED.com.

Skrót „TED” oznacza technologię (Technology), rozrywkę (Entertainment) i projektowanie (Design) – trzy szerokie obszary tematyczne. Tematyka konferencji TED jest jednak w rzeczywistości znacznie szersza, a sami uczestnicy konferencji nazywali ją „najlepszym spa dla mózgu” czy „czterodniową podróżą w przyszłość”.

Czym jest TEDx?

TEDx jest stworzonym przez TED programem niezależnych i organizowanych lokalnie na całym świecie konferencji skupiających reprezentantów wielu różnych dziedzin wiedzy i umiejętności, którzy chcą podzielić się swoimi pasjami i pomysłami. Wszystkie konferencje TEDx spełniają szereg zasad określonych w licencji TED, ale są organizowane „oddolnie”, niezależnie od głównej organizacji TED (co symbolizuje dodana do nazwy litera „x”). Więcej informacji: http://www.ted.com/tedx

Czym jest TEDxRawaRiver?

Konferencja TEDxRawaRiver jest jedyną organizowaną na Śląsku. Po raz pierwszy odbyła się w 2012 roku. Uczestniczyło w niej 100 osób, a kolejna taka grupa śledziła na żywo prezentacje, których tematem była idea Miasta 2.0 – wątek przewodni wydarzenia. Wśród mówców znaleźli się znani śląscy architekci – Robert Konieczny i Tomasz Konior, naukowcy – Zbigniew Nawrat czy artyści – Piotr Szmitke.