Tymoteusz wśród ptaków

Teatr
Kabaret
Performance
Interdyscyplinarne
Dla dzieci
24.08.2014 / 15:00
Wstęp - wolny
ul. Plac Sejmu Śląskiego 2
Katowice
Kontakt
tel 32 785 70 15, fax 32 209 00 88
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Letni Ogród Teatralny to organizowany od 1999 roku cykl wakacyjnych spotkań z teatrem. Składają się na niego, prezentowane w każdy wakacyjny weekend w podcieniach Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek spektakle teatralne, wieczory kabaretowe oraz przedstawienia dla najmłodszych widzów, zwane „Grządką Teatralną”. Idea LOT-u to szerzenie kultury wśród mieszkańców Śląska. Tanie bilety, darmowe spektakle dla dzieci oraz darmowe warsztaty poparte różnorodną ofertą programową stanowią o popularności i powodzeniu akcji. Letni Ogród Teatralny stanowi dość nietypową inicjatywę – działa podczas powszechnego „sezonu ogórkowego”, lecz dzięki temu, że imprezy odbywają się na wolnym powietrzu, a zatem w warunkach przychylnych korzystaniu z letniej pogody, od lat cieszą się niesłychaną popularnością.

Grządka Teatralna – spektakle dla dzieci

„Tymoteusz wśród ptaków"
Teatr Lalek Banialuka, Bielsko-Biała

Tymoteusz wśród ptaków to zaskakująca historia Misia, który pewnego dnia postanawia zaopiekować się porzuconym… kukułczym jajkiem. Ten szalony pomysł spowoduje szereg zabawnych przygód z udziałem jego statecznego taty, rozśpiewanych ptasich przyjaciół i podstępnego lisa. Perypetie bohaterów ułożą się na scenie w zabawną, ale i pouczającą historię o istocie rodzicielskiej miłości. Inscenizacja z wielobarwną scenografią i klimatyczną muzyką z pewnością wywoła uśmiech na twarzach wielu młodszych i starszych widzów, a także dostarczy ważnych tematów do późniejszych rozmów w rodzinnym gronie.
Jan Wilkowski powołał do życia postać Misia – Tymoteusza Rymcimci w latach 60. ubiegłego wieku. Perypetie Tymoteusza nie straciły na aktualności. Miś również obecnie jest dla najmłodszych swoistym przewodnikiem po świecie wartości.

tekst: Jan Wilkowski
reżyseria: Lucyna Sypniewska
scenografia: Zofia de Ines
muzyka: Krzysztof Maciejowski
czas trwania: 65 minut

występują: Katarzyna Pohl, Barbara Rau, Lucyna Sypniewska, Radosław Sadowski, Piotr Tomaszewski

(źródło: letniogrodteatralny.pl)