Teatr
Kabaret
Performance
Interdyscyplinarne
Dla dzieci
17.07.2014 / 15:00
Wstęp - wolny
ul. Plac Sejmu Śląskiego 2
Katowice
Kontakt
tel 32 785 70 15, fax 32 209 00 88
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Letni Ogród Teatralny to organizowany od 1999 roku cykl wakacyjnych spotkań z teatrem. Składają się na niego, prezentowane w każdy wakacyjny weekend w podcieniach Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek spektakle teatralne, wieczory kabaretowe oraz przedstawienia dla najmłodszych widzów, zwane „Grządką Teatralną”. Idea LOT-u to szerzenie kultury wśród mieszkańców Śląska. Tanie bilety, darmowe spektakle dla dzieci oraz darmowe warsztaty poparte różnorodną ofertą programową stanowią o popularności i powodzeniu akcji. Letni Ogród Teatralny stanowi dość nietypową inicjatywę – działa podczas powszechnego „sezonu ogórkowego”, lecz dzięki temu, że imprezy odbywają się na wolnym powietrzu, a zatem w warunkach przychylnych korzystaniu z letniej pogody, od lat cieszą się niesłychaną popularnością.

Grządka Teatralna – spektakle dla dzieci

„U/rodziny"
Teatr Lalki i Aktora, Wałbrzych

U/rodziny o historia wesołej rodzinki i opowieść o jej śmiesznych, absurdalnych rytuałach, utrzymana w konwencji klaunady, pantomimy, teatru ruchu i… komiksu. To muzyczna interaktywna bajka o dziecięcych emocjach, o budowaniu relacji między rodzeństwem oraz o wzajemnych oczekiwaniach.
U/rodziny to międzypokoleniowa humoreska o rodzinnej więzi, która zostaje wystawiona na próbę. To także pastisz obowiązujących metod wychowawczych i wszechobecnych telewizyjnych ikon takich, jak m.in. Perfekcyjna Pani Domu czy Superniania, zakropiony dawką humoru i refleksji.

scenariusz, reżyseria i oprawa plastyczna: Ewelina Ciszewska
muzyka: Konrad Rogiński
wykonanie muzyki: YanTa
efekty dźwiękowe: Seweryn Mrożkiewicz
czas trwania: 50 minut
występują: Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska,
Jakub Grzybek, Zbigniew Koźmiński, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

(źródło: letniogrodteatralny.pl)