,,W Kole'', reż. Bartosz Kurowski

Teatr
07.12.2017 / 09:00
07.12.2017 / 10:30
08.12.2017 / 09:00
08.12.2017 / 10:30
09.12.2017 / 16:00
10.12.2017 / 16:00
ulgowy - 15
normalny - 20
bow
tel 32 230 49 68
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Jestem w kole Ja.
Jesteś w kole Ty.
Razem wyruszymy w drogę.
Naszym towarzyszem zostanie Echo.
I Trzeci. I Czwarta. I Szósta.
Pofruwamy z motylem. Pogonimy rybę. Pobiegamy za słońcem.
Potem zawoła nas zegar. Czasu odmierzacz. Tak, tak. Tak, tak. Tak, tak.
Policzymy godziny. Policzymy dni tygodnia. Policzymy miesiące. Policzymy pory roku. Policzymy lata.
A na koniec z pozaginanych wyrazów.
Z porozrzucanych kolorów.
Z pourywanych dźwięków.
Stworzymy opowiadanie.
Stworzymy opowiadanie o Nas.
Stworzymy opowiadanie o Nas wszystkich.

Przedstawienie zrealizowane z myślą o najmłodszych widzach, dzieciach w wieku od 3 do 5 lat. Słowa poetyckiej wyliczanki stanowią zaproszenie do wspólnej zabawy, bo zabawa to naturalna ekspresja poznawcza dziecka. Podobnie jak podwórkowe zawołanie „pobawmy się w…” otwiera przestrzenie wyobraźni inicjując zabawę w „dom, sklep, czy fryzjera” tak i my zapraszamy do wspólnej zabawy. Pobawmy się w świat!

Dzieci w wieku od trzech do pięciu lat formują pierwsze wrażenie na temat otoczenia. Przedstawienie W kole jest metaforą tego momentu. Pozaginane wyrazy, które przed momentem stanowiły pozorną zabawę, stworzą zaraz opowiadanie. Porozrzucane kolory, które przed momentem stanowiły pozorne plamy, nadadzą opowiadaniu zabarwienie a pourywane dźwięki, które przed momentem stanowiły pozorny hałas, nadadzą opowiadaniu melodię. – Bartosz Kurowski, reżyser spektaklu.

Spektakl jest inspirowany nurtem teatru dla najnajów, widzów Teatr Miejski w Gliwicach_ W kole_fot Aga Skowronek najmłodszych, realizatorzy zadbali o to aby pierwsze spotkanie z teatrem było dla dzieci jak najbardziej interesujące. Bezpieczna, wygodna przestrzeń, wyraziste elementy plastyczne, ekspresyjna gra aktorów, melodyjne motywy muzyczne, mniej sformalizowany charakter prezentacji dają możliwość wzięcia udziału we wspaniałej teatralnej przygodzie. Pobawmy się w teatr!Przedstawienie uwzględnia interakcje z najmłodszymi widzami. W przygotowaniu ostatecznego ich kształtu brały udział dzieci z Zespołu Przedszkoli Miejskich nr 4 w Gliwicach. Uczestnikom i Dyrekcji Przedszkola serdecznie dziękujemy.