Wakacje z biblioteką: survival z Krzysztofem Petkiem

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Jak żyli ludzie pierwotni? Czym się żywili, jak polowali, jak budowali schronienia? I – przede wszystkim – jak udawało im się przetrwać bez popularnych w XXI wieku „życioułatwiaczy”, takich jak: zapałki, scyzoryk, telefon komórkowy, broń palna czy Internet? Aby znaleźć odpowiedź na wszystkie te pytania, konieczne będzie przeistoczenie się w naszych jaskiniowych przodków i spędzenie jednego przedpołudnia żyjąc tak, jak oni!. Czterogodzinny survival odbędzie się w poniedziałek 25 lipca 2016 o godz. 11.00 na zielonych terenach w pobliżu Filii nr 13 – Maczki (plac Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11, przy ul. Skwerowej 21 w Sosnowcu). Zapraszamy! Udział w imprezie jest bezpłatny. UWAGA - impreza przeznaczona jest dla dzieci od lat 7, a przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.
Program jaskiniowej imprezy survivalowej, prowadzonej przez Krzysztofa Petka w cudownych okolicznościach przyrody, wypełniony będzie po brzegi atrakcjami (rozpalanie ognia, przygotowywanie posiłku, budowa szałasów, przygotowywanie okryć ochronnych, polowanie, nauka orientacji w lesie, odgrywanie scenek z życia jaskiniowców, zawody sportowe itp.). Przyswojona podczas zabawy wiedza praktyczna może się dla dzieci okazać zbawienna w wielu ekstremalnych sytuacjach, jakie przytrafiają się ludziom nawet dziś.
Ze względów bezpieczeństwa i z powodu ograniczonej liczby miejsc prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej, a także zgody podpisanej przez rodzica/opiekuna oraz przesłanie ich na adres: promocja@biblioteka.sosnowiec.pl, bądź dostarczenie ich do dowolnej placówki MBP na terenie miasta Sosnowca (materiały do pobrania na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl).
Impreza stanowi część projektu MBP „Tam i z powrotem, czyli literacki wehikuł przygód", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa".