Wakacyjne podróże z Kinoteatrem Rialto

Film
08.07.2015 / 11:00
13.08.2015 / 11:00
20.08.2015 / 11:00
27.08.2015 / 11:00
dzieci - 10
dorośli - 12
ul. Św. Jana 24
Katowice
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Program:

8 lipca | środa | 11.00
KOPCIUSZEK, reż. K. Branagh, USA, 2015, 105 min

13 sierpnia | czwartek | 11.00
BARANEK SHAUN, reż. M. Burton, R. Starzack, Francja, Wielka Brytania, 85 min

20 sierpnia | czwartek | 11.00
UPS! ARKA ODPŁYNĘŁA, reż. T. Genkel, Belgia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, 2015,85 min

27 sierpnia | czwartek | 11.00
SEKRETY MORZA, reż. T. Moore, Dania, Irlandia, 2014, 93 min


Bilety: 10 zł (ulgowe), 12 zł (normalne)


KOPCIUSZEK, reż. K. Branagh, USA, 2015, 105 min
W "Kopciuszku" poznajemy losy młodej Elli, córki kupca, który po śmierci jej matki ponownie się żeni. Chcąc wesprzeć kochającego ojca, dziewczyna z radością przyjmuje pod dach rodzinnego domu macochę i jej córki: Anastazję i Gryzeldę. Jednak kiedy ojciec niespodziewanie umiera, Ella jest zdana na łaskę i niełaskę zazdrosnej i bezwzględnej nowej rodziny. Ostatecznie zostaje zdegradowana do roli służącej, wiecznie umorusanej i pogardliwie zwanej Kopciuszkiem. Pewnego dnia w lesie poznaje czarującego chłopaka. Nie wie, że tak naprawdę nie jest to czeladnik z pałacowych warsztatów, a sam książę. Tak czy inaczej, czuje, że wreszcie odnalazła kogoś bliskiego. Wydaje się, że los dziewczyny może się odmienić, kiedy z Pałacu wysłane zostaje otwarte zaproszenie dla wszystkich dziewcząt na bal. Ella zaczyna żyć nadzieją ponownego spotkania z przystojnym Kitem.


BARANEK SHAUN, reż. M. Burton, R. Starzack, Francja, Wielka Brytania, 85 min
Niepokorny, skory do pakowania się w tarapaty baranek Shaun, wykorzystując nieobecność gospodarza, postawia wybrać się na wycieczkę do miasta. Nie do końca przemyślana wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfitować będzie w ciekawe przygody, ale i niebezpieczeństwa, czekające w metropolii na nieznające świata zwierzęta.


UPS! ARKA ODPŁYNĘŁA, reż. T. Genkel, Belgia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, 2015,85 min
Nadciąga potop i wkrótce całą Ziemię zaleje woda. Jedynym ratunkiem dla zwierząt jest miejsce na Arce Noego, której kapitanem został wyniosły Król Lew. Niestety paru nieboraków nie znalazło się na liście upoważniającej do wejścia na pokład i teraz mają przechlapane. Uroczy stwór o imieniu Fini, przedstawiciel tajemniczego gatunku pluszczaków, wspierany przez trójkę innych pechowców bez biletu wstępu na Arkę, zmaga się z nadciągającą powodzią oraz parą gryfów-głodomorów, które... mają smaka na pluszczaka.


SEKRETY MORZA, reż. T. Moore, Dania, Irlandia, 2014, 93 min
Dziewczynka o imieniu Sirsza obchodzi swoje 6 urodziny. Nic nie wygląda tak, jakby chciała. Starszy brat jej dokucza, tata jest zatopiony w myślach, a mamy nie ma z nimi od dawna. Na domiar wszystkiego przyjeżdża zrzędząca babcia, która zamierza zabrać rodzeństwo do dużego miasta, które uważa za bardziej odpowiednie dla nich miejsce. Po nieudanym przyjęciu Sirsza podkrada bratu muszlę, którą dostał kiedyś od mamy i zaczyna na niej grać. Muzyka prowadzi ją do skrzyni, w której znajduje niezwykły płaszcz. Sirsza rozpocznie podróż, dzięki której zrozumie, kim jest i co stało się z ich mamą. W wędrówce pomaga jej starszy brat, tajemnicze świetliki oraz pół ludzie, pół foki. Wspólna podróż pomoże odkryć rodzeństwu łączącą ich więź i siłę, która tkwi rodzinie.

Bilety: 10 zł (dzieci), 12 zł (dorośli)