Wakacyjne warsztaty z Michałem Zawadką

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu gorąco zachęca do udziału w wyjątkowych warsztatach literackich prowadzonych przez animatora kultury, autora książek dla dzieci – Michała Zawadkę. Dzięki naszej inscenizowanej historii pisma i komunikacji dzieci wybiorą się w porywającą, interaktywną podróż, podczas której zapolują na mamuta i węglem stworzą jaskiniowe opowieści, poznają faraonów i pierwsze biblioteki, odkryją tajemnice alfabetu, będą pisać pismem kipu, zamienią się w indiańskie plemię czarujące ogniem, dowiedzą się czego 2000 lat temu dokonał chiński włókiennik, poznają czcionkę Gutenberga, odkryją tajemnicę niewidzialnego świata książek, nauczą się czytać japoński alfabet iconji. Wstęp wolny.
Warsztaty „Zaklęte w słowach” odbędą się w Filii nr 7 „Bibliosfera” przy ul. Kalinowej, w dn. 13 lipca 2016 o godz. 11.00. Udział w nich jest bezpłatny i nie wymaga zapisów, jednakże nasza placówka ma określone warunki metrażowe, w związku z czym liczba miejsc jest ograniczona, a Organizator warsztatów zastrzega sobie prawo do zamknięcia imprezy w przypadku zbyt dużej frekwencji.
Dodatkowo, uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zakupu książek Michała Zawadki w bardzo atrakcyjnych cenach (20, 24, 35 zł).

Impreza stanowi część projektu MBP „Tam i z powrotem, czyli literacki wehikuł przygód”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa”.