Wernisaż Anny Krztoń

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 1
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Fotografia z cyklu: "Tu były"

Prace Anny Krztoń to artystyczna opowieść o „praprzodkiniach” – kobietach, które od ponad stu lat tworzyły, bądź tworzą nadal, historię rodziny autorki. Ich unieruchomienie na metalowej matrycy pozwala na dialog, na interakcję i idącą za nią przemianę.

Zmiana obrazu „praprzodkiń” zmienia i samą artystkę; próbując znaleźć w nich siebie, ma moment wcielając się w ich role, artystka przygotowuje się do odegrania swojej części opowieści.

WSTĘP WOLNY!

Anna KRZTOŃ
Absolwentka ASP w Katowicach (dyplom w Pracowni Wklęsłodruku, pod kierunkiem prof. Jana Szmatlocha, 2013). Zajmuje się grafiką wklęsłodrukową, ilustracją i komiksem. Publikowała m.in. „Ha!Arcie”, „Menażerii”, „Touché”, „Tubie” i w zinach takich jak „Mydło”, SW/ON” (Litwa) oraz „Naturegraffix”(Estonia). Zilustrowała kilka książek (głównie poetyckich). Brała udział w kilku wystawach indywidualnych (Bytom, Tarnowskie Góry, Katowice, Békéscsaba ) i kilkunastu grupowych (Sosnowiec, Katowice, Poznań, Łódź, Warszawa, Jarosław, Bolonia). W 2011 roku otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry za działalność artystyczną i animację kultury. Obecnie mieszka i pracuje w Katowicach.