Wieczór z Mozartem

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Wystąpią:
Ewa Tracz – sopran
Anna Borucka – mezzosopran
Jan Żądło - baryton
Grzegorz Biegas - fortepian
Aleksandra Konieczna - słowo

Program:
arie i duety z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta („Cosi fan tutte”, „Wesele Figara”, „Zaide”, „Mitrydates, król Pontu”, „Don Giovanni”, „Czarodziejski flet”, „Rzekoma ogrodniczka”)

W ostatnią w czasie tegorocznego karnawału, zapraszamy melomanów do Sali Koncertowej katowickiej Akademii Muzycznej na koncert muzyki operowej Wolfganga Amadeusza Mozarta. Zaśpiewają młodzi wokaliści, absolwenci tej uczelni, a dzisiaj już soliści najważniejszych polskich teatrów operowych.

Ewa Tracz to obecnie solistka Opery Wrocławskiej, gdzie występowała m.in. w rolach mozartowskich – Hrabiny („Wesele Figara”) i Fiordiligi („Cosi fan tutte”). W grudniu 2015 roku odniosła kolejny sukces konkursowy zdobywając II nagrodę V Konkursie Wokalnym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Anna Borucka współpracuje z Teatrem Wielkim w Warszawie, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Krakowską, a zadebiutowała na scenie w Operze Śląskiej w Bytomiu, gdzie wystąpiła m.in. jako Dorabella („Cosi fan tutte”) i Jadwiga w „Strasznym dworze”. W listopadzie 2015 r. wzięła udział (Cześnikowa) w niezwykłej prezentacji opery Stanisława Moniuszki przygotowanej przez warszawską Operę Narodową w reżyserii Davida Pountneya. Do udziału w koncercie mozartowskim SILESIA zaprosiła również barytona Jana Żądło, który obecnie rozwija swoje umiejętności w Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej i pozostaje pod stałą opieką wokalną Eytana Pessena. Jeszcze podczas studiów wokalnych zadebiutował na scenie Opery Śląskiej jako Don Giovanni. W 2015 roku wziął udział w realizacji opery „Cud, albo Krakowiaki i Górale” w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, gdzie wystąpił jako Bardos.
Zapraszamy na spotkanie z piękną muzyką operową Mozarta w wykonaniu wybitnych młodych artystów!

Bezpłatne wejściówki dostępne w biurze Silesii, ul. 3 Maja 31 a oraz telefonicznie w godz. 10.oo-14.oo od 18.01.2016 r.