Wlodek Pawlik Trio - 6. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych Regiofun

Muzyka
23.10.2015 / 20:00
Normalne - 30
Dla posiadaczy karnetów na Regiofun - 40
ul. Św. Jana 24
Katowice
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Włodek Pawlik (ur. 1958) - pianista i kompozytor jazzowy, uhonorowany nagrodą GRAMMY w roku 2014. W jego dorobku znajdują się 24 autorskie płyty, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych.

Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in:stypendium im. K.Komedy, Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Dunkierce oraz II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozycji Jazzowych w Monaco. Wielokrotnie otrzymywał wyróżnienie 'Jazzowy Muzyk Roku' przyznawane przez warszawski Jazz Club Akwarium. Występuje na najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych, m.in: North Sea Jazz Festival (Haga 1998) oraz European Jazz Festival (Ateny 2006),Warsaw Summer Jazz Days oraz Jazz Jamboree, zawsze pozostawiając niezapomniane wrażenia u słuchaczy.
Włodek Pawlik jest autorem muzyki do obsypanych nagrodami filmów "Wrony" i "Pora umierać" Doroty Kędzierzawskiej, do filmu "Rewers" w reżyserii Borysa Lankosza.

Wśród wyjątkowych dokonań artystycznych znajdują się: "Misterium Stabat Mater" (Fryderyk w kategorii muzyka poważna - chóralna) oraz jazzowy projekt "Anhelli", uhonorowany nagrodą TVP Kultura w roku 2006 w kategorii – Muzyczne Wydarzenie Roku (rock, jazz).

W 2014 roku jego płyta "Night in Calisia" została uhonorowana nagrodą Grammy za najlepszy album dużego zespołu jazzowego - jest to pierwsza w historii nagroda GRAMMY dla polskiego jazzu.