Wypisz, wymaluj...miłość

Film
03.07.2014 / 19:00
Dla Pań - 10 zł
Ulgowy dla Panów - 13 zł
Normalny dla Panów - 15 zł
ul. Św. Jana 24
Katowice
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Wypisz, wymaluj…miłość, reż. F. Schepisi, USA, 2013, 111 min.

Juliette Binoche powraca na ekrany w niebanalnej komedii romantycznej.

W filmowym pojedynku temperamentów i najlepszego aktorstwa, gwieździe ”Angielskiego pacjenta” i „Sponsoringu” partneruje Clive Owen („Bliżej”, „Król Artur”).

U ich boku komediowy talent zademonstrują także Amy Brenneman („Dziewięć kobiet” i „Gorączka”), Keegan Connor Tracy - gwiazda „Bates Motel” i „Dawno, dawno temu” oraz Navid Negahban - znany wielbicielom serii „Homeland”.

Jack i Dina pracują w jednej szkole. Z pozoru wszystko ich dzieli. On jest nauczycielem angielskiego i lekkoduchem, ona zamkniętą w sobie malarką. On zachwyca się możliwościami słów, dla niej największe znaczenie ma pobudzająca siła obrazu. Obojgu brakuje jednak szczęścia i spełnienia zawodowego. Dina przestała malować, zaś Jack od lat nie może wydać książki i zaczyna coraz więcej pić. Pewnego dnia Jack rzuca Dinie wyzwanie. Muszą przekonać swoich uczniów, co w życiu jest ważniejsze - słowa czy obrazy? Rywalizacja o serca i umysły podopiecznych zbliża do siebie na pozór zupełnie odmienne charaktery.

Reżyser, Fred Schepisi, przy pomocy swoich utalentowanych aktorów przekracza konwencje komedii romantycznej i proponuje widzom niepowtarzalny, poruszający film pełen zaskakujących zwrotów akcji.

„Binoche i Owen przywodzą na myśl duet Tom Hanks-Meg Ryan” Variety

„Stowarzyszenie Umarłych Poetów w duchu komedii romantycznej” The Hollywood Reporter