YVES SAINT LAURENT – szykowna premiera

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Yves Saint Laurent, reż. J. Lespert, Francja, 2014, 106 min.

Alliance Francaise oraz Kinoteatr Rialto zapraszają na szykowną premierę filmu Yves Saint Laurent w reżyserii Jalila Lesperta.

Premierę uświetni pokaz mody z kolekcji MY 2014 przygotowany przez absolwentów Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, zaś kieliszek wina i unoszący się powietrzu zapach perfum YSL dopełnią całości wieczoru.

Motywem przewodnim prezentowanej kolekcji jest kwintesencja młodości.

Wielobarwne tkaniny, oryginalne fasony, niekonwencjonalne rozwiązania, świeżość…to znak rozpoznawczy prezentowanych projektów modelowych. Całość tworzy kompozycję na miarę nowoczesnych, dynamicznych osób, odważnie wykorzystujących to, co w modzie najlepsze…

AUTORZY KOLEKCJI: Monika Karlik, Arletta Chrobot, Arkadiusz Kulita, Adrian Kurowski

Streszczenie filmu:

Paryż, rok 1957. 21-letni, chorobliwie nieśmiały i niewiarygodnie wrażliwy Yves Saint Laurent tworzy swą pierwszą kolekcję dla najbardziej prestiżowego domu mody Dior. Efekt jest oszałamiający – cały Paryż pada do jego stóp. Podczas pokazu awangardowy wizjoner poznaje miłość swojego życia. Tworzenie i pasja przeplatają się w filmie z cierpieniem miłosnym, a rozkoszne chwile z okresami zwątpienia. Yves Saint Laurent to portret geniusza mody, który potrafił walczyć o swoje marzenia. Ten film uwodzi nastrojem, niepowtarzalnym klimatem lat sześćdziesiątych, aurą mody w najbardziej wyrafinowanym wydaniu.

Na parterze układ rzędowy z krzeseł.

Bilety: 25 zł