Zbieg Poetycki Na Dziko Dub Spencer & Trance Hill (CH) feat Umberto Echo (Ger)

Literatura
Muzyka
Sztuki wizualne
Performance
Interdyscyplinarne
15.11.2014 / 19:00
Bilet - 15 zł
Bilet - 20 zł
ul. Św. Jana 24
Katowice
Kontakt
tel 32 257 06 01
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Zbieg Poetycki NaDziko to, od ponad dwudziestu lat, stały punkt Festiwalu Ars Cameralis. Niekonwencjonalne wydarzenie, które znalazło prestiżowe miejsce na kulturalnej mapie Polski. Podczas ubiegłych edycji Zbieg odwiedziły takie znakomitości, jak Brian Patten, Durs Grünbein, Craig Raine, Ron Padgett czy Elizabeth Willis oraz czołówka polskich poetów.

Zbiegi NaDziko to propozycja nowych form percepcji słowa pisanego — multimedialnego, interaktywnego, a prezentacjom i performansom towarzyszą koncerty i elementy happeningu. W tym roku gospodarze wieczoru — Trupa poetycka NaDziko — spotkają się z Markiem Fordem (Anglia), Piotrem Gwiazdą (USA), Andrzejem Niewiadomskim, Małgorzatą Lebdą oraz Adamem Zdrodowskim. W ramach Zbiegu tradycyjnie odbędzie się koncert: tym razem będzie to, zgodnie z motywem przewodnim Festiwalu (Lunch z Burroughsem) muzyczno-literacki projekt „Burroughs in Dub”, oparty na oryginalnych wypowiedziach Burroughsa wsamplowanych w niezwykłą muzykę.

Dub Spencer & Trance Hill

Dub Spencer & Trance Hill to mistrzowie dubowych coverów muzycznych. Szwajcarskie trio z humorem i techniczną sprawnością bierze na warsztat klasykę muzyki rozrywkowej od Metalliki do Falco. Tym razem zwrócili się ku legendzie amerykańskiej poezji i kontrkultury: Williamowi S. Burroughsowi. „Burroughs in Dub” to hołd złożony pisarzowi, który obchodziłby w tym roku setne urodziny. To nie pierwsze „wystąpienie” głosu poety w muzyce: usłyszeć go można w utworach Johna Cale’a, Kurta Cobaina czy The Disposable Heroes of Hiphoprisy. To właśnie na ich podstawie Dub Spencer & Trance Hill stworzyli swoją najnowszą płytę: słynnej, zachrypniętej recytacji poety towarzyszy mocna linia basu, rytm reggae i subtelne wstawki gitary i keyboardu. Uczeń przerósł mistrza: Adrian Sherwood, do którego inspiracją przyznają się muzycy, blednie przy wielogatunkowych ornamentach, którymi szwajcarscy muzycy wynoszą dub na wyższy poziom. Na najnowszej płycie pobrzmiewają gatunki, które stanowią idealny kontekst dla twórczości Burroughsa: psychodeliczny rock i ambient.

źródło: arscameralisfestiwal.pl